
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X6S |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4215
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.03965 | $0.39650 |
| 50 | $0.03519 | $1.75950 |
| 100 | $0.03123 | $3.12300 |
| 500 | $0.02707 | $13.53500 |
| 1000 | $0.02347 | $23.47000 |
| 3000 | $0.02150 | $64.50000 |
| 5000 | $0.01970 | $98.50000 |
